Pravidla

PRAVIDLA HRY  |  JAK ZÍSKAT RAZÍTKA

Pravidla hry

Hru je možné hrát pouze na herním plánu. Herní plány zakoupíte u nás nebo u partnerů hry na různých místech v Jeseníkách za cenu 69,- Kč.

Na jeden herní plán připadá jedna odměna. Čím více razítek získáte, tím větší odměna na vás čeká. Podívejte se na stránku VÝHRY.

Vyberte si několik míst, kde jsou pro vás připraveny hry – hledačky neboli questy, kvízy nebo zdolání vrcholu. Zahrajte si hru a získejte razítko do herního plánu.

Máte 5 a více razítek? Přijďte na výstavu Jeseníky všemi smysly do Vzdělávacího centra VÍCE Ve mlýně Karlovice. Čeká na vás zajímavá výstava, další razítko a také odměna.

OTVÍRACÍ DOBA 2020: červenec-srpen st-ne, září pá-ne 9-12 a 13-17

Pokud není razítko dostupné, postačí vyplněná hra. Pouze razítko bez vyplněné hry může být také uznáno v případě některých razítek ve venkovním prostoru nebo pokud se chcete jen kochat krásami Jeseníků a sbírat razítka.

Cena 69,- Kč za mapu pokrývá náklady na odměny. Hra vyšla v nákladu 10000 ks a je víceletá. Skončí v momentě, kdy bude předána poslední odměna. Pokud se Vám bude líbit, můžeme v ní pokračovat.

Jak získat razítka (tipy na výlet)

Většina razítek přístupná stále, některá jen v otvírací době uvedených zařízení. Odměnu si lze vyzvednout jen v otvírací době Vzdělávacího centra VÍCE Ve mlýně Karlovice.

OTVÍRACÍ DOBA: červenec-srpen st-ne, září pá-ne 9-12 a 13-17,          v dalších letech bude otvírací doba rozšiřována

Vrbno pod Pradědem: 2 razítka – Cesta kolem vody u rybníků (v otvírací době TIC Vrbno pod Pradědem) a Hledačka stromová u Penzionu U Hradilů s možností oběda či občerstvení, na kole, pěšky

Možno pokračovat na Anenský vrch (1 razítko) a na Farmu U Stromovouse (1 razítko), na kole, pěšky (zpět autobusem)

Ludvíkov – Karlova Studánka: 2 razítka – Hledačka po dědině, kde Bílá Opava z kopců si plyne a Jesenické kameny v Geologické expozici, na kole, autobusem

Na kole možno pokračovat do Staré Vody, Suché Rudné a Andělské Hory (3 razítka)

Andělská Hora – Stará Voda – Suchá Rudná: 3 razítka – Za tajemstvími kolem Andělské Hory na Anenský vrch, Mlékařský quest s možností občerstvení na Farmě U Stromovouse a Zlatá horečka v Suché Rudné s možností občerstvení či jídla v Hotelu Paramon (razítko v otvírací době hotelu), na kole, autobusem (část pěšky)

Karlovice – Holčovice: 2 razítka – Jeseníky všemi smysly (v otvírací době Vzdělávacího centra VÍCE Ve mlýně) a Kdys zde lesy pusté byly, než je lidé osídlili (Holčovice, rozhledna Na Skalce), možnost občerstvení nebo jídla v Karlovicích, na kole, pěšky z Vrbna na rozhlednu Na Skalce, do Karlovic a zpět autobusem (dlouhá trasa)

Malá Morávka – Karlova Studánka – Ludvíkov: 3 razítka – Poklady pod Kapličkovým vrchem, Jesenické kameny a Hledačka po dědině, kde Bílá Opava z kopců si plyne s možností občerstvení nebo jídla v okolí míst s razítkem, na kole, autobusem

Bruntál: 1 razítko – Bruntálská památková zóna není žádná nuda (v otvírací době Zdravé výživy Bruntál), na kole, autobusem

Rýmařov: 1 razítko – Jaká je naše největší sbírka? (v otvírací době Muzea Rýmařov), na kole, autobusem

Jeseník, Česká Ves a Zlaté Hory: 4 razítka – Jesenické toulky nejen za textilní tradicí (razítko IC Jeseník, Katovna), Za historií a přírodou Jesenicka (Vlastivědné muzeum Jesenicka, p.o., v otvírací době), Osudy mezi horami (Čertovy kameny, možnost občerstvení nebo oběda) a Zlatohorsko, kraj pokladů, pojďme ho spolu hledat! (v otvírací době Zlatokopeckého skanzenu, možnost občerstvení), na kole, z Vrbna, Bruntálu či Rýmařova autem

Autobusem, autem nebo na kole z Bruntálu, Rýmařova, Jeseníku, Zlatých Hor nebo České Vsi lze různě kombinovat cíle: Karlova Studánka, Ludvíkov, Vrbno pod Pradědem, Karlovice, Andělská Hora, Suchá Rudná, Stará Voda, Malá Morávka

Maximalistická varianta (6 razítek i s odměnou) na kole či autem (doporučujeme rozdělit na 2 dny):

ráno do Andělské Hory na Anenský vrch (razítko), do Staré Vody na Farmu U Stromovouse (razítko, občerstvení), do Suché Rudné (razítko, občerstvení nebo oběd v Hotelu Paramon), přes kopec do Vrbna pod Pradědem (2 razítka, občerstvení nebo oběd v Penzionu U Hradilů) a na závěr Karlovice Jeseníky všemi smysly (razítko a odměna)